Job Description cselédek

Job Description cselédek. Mi a feladata a szobalány?

Házvezetőnő - bérelt munkavállaló, aki felelős a végrehajtás minden házi feladatot. A kereslet a háztartási alkalmazottak jelenleg igen magas, mivel egyre több és több forgalmas dolgozó emberek, akik nem rendelkeznek az erőt és időt házimunkát. De ugyanakkor, senki nem akarja, hogy jöjjön be egy piszkos rendetlen ház, amelyből hiányzik a melegség és hangulat a káosz. Mindannyiunknak vissza akar menni egy takaros házban, ahol minden szépen elrendezve, a konyhában jött a szaga egy kiadós házi vacsora és lábánál súrolja táplált elégedett macska. Ez az összes ilyen ember használja a szolgáltatást a segítők a ház körül.

Azonban gondolt felfogad egy szobalány, sokan nem teljesen értem a felelősséget. Ezért, mielőtt keres egy házvezetőnő, ismerkedjen meg a munkaköri leírás a szakma.

1. Általános rendelkezések és követelmények

1.1. A fő feladat a szobalány - egy átfogó ellátást a hazai vagy a munkáltató lakás.

1.2. Menetrend megtárgyalták és elfogadták a munkáltató.

1.3. Assistant a házban is kizárólag a munkáltató.

1.4. Housekeeper kell tudni:

- alapjait háztartás;

- biztonság és higiénia a nappali;

- célja és felhasználásának szabályait a mosó- és tisztítószerek

- működési szabályokat a készülékek és berendezések;

- szabályainak ellátás szőrme, bőr, drága dolog, csempe, tükör.

1.5. Személyes jellemzők:

- mezőgazdasági ismeretek;

- őszinteség, a nyitottság, elfogadás konstruktív kritika.

2. Feladatok

- száraz és nedves tisztítás helyiségek;

- szellőztetés az aratás időszakában és utána;

- használata mosó- és fertőtlenítőszerek (egyetértésben a hosts);

- minőségű tisztító ablakok és tükrök;

- mosás és vasalás és ágynemű;

- válogató ruhák, a dolgok kibontakozó helyeken;

- le a port a falak és a mennyezet, törlő szekrények, polcok és más felületeken kis belső tételek;

- öntözés virágok, levelek dörzsölés szennyeződés és por ellen;

- használjon porszívót a szőnyeg és kárpitozott bútor, szőnyeg tisztítószerek.

1.2. Feladatai a konyhában:

- olvadás és mosása a hűtőben;

- mosás és tányérok;

- mosási fiókban, mikrohullámú sütő és egyéb konyhai eszközök (például a szennyeződések);

- időben történő eltávolítása szemetet.

1.3. Feladatai a fürdőszobában:

- tisztító csempe, mosdó, WC, fürdőszoba, zuhanyozó,

- fertőtlenítése szaniter;

- kenőcs daruk és egyéb fém alkatrészek speciális eszközökkel;

- dörzsölje a mosógép és más egészségügyi cikk;

- törölköző, ezek üzembe fel, elhelyezése dobozok és palackok;

3. További kötelezettségek (engedélyköteles):

- főzés, terítés, élelmiszer konzervipari;

- kisállat ápolás;

- A munka a cselekmény;

- megbízások végrehajtása Kisgazdapárt (számlák kifizetése, élelmiszer-vásárlás, a burkolattal érintkező és kommunális szolgáltatások).

4. A háztartási alkalmazottak jogainak:

- tervezni és szervezni a tisztítás;

- hogy állásajánlatokról;

- tájékoztatja a munkaadót a jelenléte vagy hiánya létesítmények tisztítására és takarítás;

- időben megkapja az összes szükséges munkát;

- ideje, hogy fizessenek.

5. tilalmak szobalányok:

- áthelyezés, akinek feladatai más személyek hozzájárulása nélkül a munkáltató;

- dohányzás, az alkohol és a kábítószer a munkahelyen;

- hanyag hanyag megjelenést.

6. A szolga felel:

- A korai szolgáltatások nyújtása;

- A rossz minőségű munka, felelőtlen magatartása;

- A kárt a munkáltató és a tulajdon;

- be nem tartása a biztonsági berendezések;

- terjesztésére vonatkozó bizalmas információk munkáltató.